ZOLTE_MIKOLAJE_NAPIS-04

Młodzieżowa akcja charytatywna mająca na celu wsparcie toruńskiego Stowarzyszenia „Wędka” oraz promowanie pomagania wśród młodzieży

Co chcemy zrobić?

Wesprzeć i pokazać, że warto pomagać

Będziemy zbierać pieniądze i zorganizujemy dobroczynną loterię w toruńskich liceach w okolicy Mikołajek. Cel to pomoc Stowarzyszeniu „Wędka” przy zakupie mobilnej świetlicy UCZUŚ. Chcemy, aby wszystkie dzieci miały dostęp do miejsca, w którym odrobią lekcje, zjedzą ciepły posiłek, spędzą czas i odpoczną od domowej atmosfery.

Wiele osób uważa, że dzisiejsza młodzież nie ma żadnych zainteresowań i chęci do działania, naszym marzeniem jest zmiana tego podejścia.

CEL ZBIERANIA ŚRODKÓW

Co to jest Uczuś?

UCZUŚ to mobilna świetlica w postaci autobusu, stworzona na potrzeby dzieci i młodzieży, wynikające z długotrwałego siedzenia w domu podczas pandemii. Nierzadko młodzi ludzie byli odizolowani i pozostawieni sami w domach, a tym samym nie zawsze mieli odpowiednie warunki do rozwoju i nauki. UCZUŚ oferowałby zatem nietypową formę wsparcia dla dzieci w mieście, ale i poza nim. Zbudowany autobus byłby miejscem, w którym dzieci mogłyby:
– odrobić lekcje,
– zjeść ciepły posiłek,
– spędzić miło czas, odpoczywając od nierzadko ciężkiej sytuacji w domu.

wspaniała organizacja

Co to jest Wędka?

Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka to uliczny Startup, gdzie każdy może znaleźć swoje mocne strony i je rozwijać. Wędka przygotowuje dzieci i młodzież z Torunia do wchodzenia w dorosłość. Uczy samodzielności, kreatywności, zaradności oraz pracy w grupie. Wędka w swoich działaniach wspiera, a nie wyręcza. Daje przysłowiową wędkę, a nie rybę.

jak to będzie wyglądać ?

Przebieg akcji

10 grudnia od rana rozpoczniemy zbiórkę pieniędzy w ośmiu toruńskich liceach: IV LO, I LO, II LO, III LO, V LO, VIII LO, X LO, ULO i Liceum Jagiellońskim. Pieniądze będą zbierane przez naszych wolontariuszy, których będzie można rozpoznać po żółtych czapkach. Podczas naszej zbiórki będą rozdawane cukierki zakupione dzięki funduszom z Patronatu Honorowego Marszałka ze wszystkim znanej Manufaktury Cukierków po znacznie obniżonej cenie. Dodatkowo, w każdej szkole będzie możliwość kupienia losów. Podczas finału akcji odbędzie się losowanie nagród podarowanych przez naszych sponsorów, a do wygrania będą vouchery do toruńskich restauracji. Tego samego dnia o godzinie 18 odbędzie się koncert toruńskiej młodzieży w CKK Jordanki, na który bilety dostępne są w poszczególnych liceach. 11 grudnia nasi wolontariusze przeniosą się do Centrum Handlowego Toruń Plaza, w którym również będą zbierać pieniądze i rozdawać cukierki.

Wsparcie toruńskiego stowarzyszenia "Wędka"

Promowanie pomagania wśród młodzieży