Chcemy pokazać, że młodzież z Torunia potrafi się zjednoczyć i wspólnie pomagać. Nazwą naszej zbiórki, a zarazem wyróżniającym nas elementem jest postać Żółtego Mikołaja.
Nasza wizja

Pokażemy, że młodzież też potrafi pomóc

Wiele osób myśli, że dzisiejszej młodzieży nie interesuje pomoc innym. Chcieliśmy pokazać, że to nieprawda. Naszym celem była pomoc Stowarzyszeniu „Wędka” w zebraniu pieniędzy na zakup mobilnej świetlicy — UCZUSIA.

Kim jesteśmy?

Toruńska młodzież

Jesteśmy grupą uczniów z IV LO w Toruniu, która chce pokazać, że poza szkołą również potrafi się zjednoczyć i pomóc innym.

Nazwa zbiórki

Dlaczego Żółty Mikołaj?

Postać Żółtego Mikołaja ma na celu nas wyróżniać. Chwytliwa i zapadająca w pamięć nazwa, utożsamiana jest z radością, relaksem i ciepłem — wartościami, które przekazywać chce dzieciom UCZUŚ. Sama postać św. Mikołaja kojarzy nam się z podarunkami, dobrem i ciepłem ogniska domowego.

Nasza historia

Jak to właściwie się zaczęło?

W 2019 roku w 1. klasie liceum, zamiast obdarowywać siebie nawzajem prezentami na Mikołajki, postanowiliśmy wspomóc Dom Dziecka. W drugiej klasie powtórzyliśmy ten pomysł i po raz kolejny pomogliśmy dzieciom.

W czerwcu tego roku wyszliśmy poza ramy naszej klasy i zaczęliśmy działać na terenie naszej szkoły, a także dwóch zaprzyjaźnionych nam szkół: X LO i I LO. Wspólnie udało nam się zebrać 3153,23 zł.

Poprzednie akcje przebiegły doskonale, dlatego postanowiliśmy mierzyć wyżej i zorganizować zbiórkę na większą skalę. Tak znaleźliśmy WĘDKĘ i zdecydowaliśmy pomóc im w realizacji ich marzenia.

nasz zespół

Adam Detmer

Miłosz Tamiła

Konrad Bednarek

Jakub Dobies

Igor Gierej

Mateusz Kozioł

Julka Lewicka

Ola Mańkowska

Wiktoria Rutkowska

Antoni Radkiewicz

Maciej Wiliński